divider03
Newsletter Pilz Polska nr 5/2012
divider03
pilz name
divider
divider02
section-head-keftNowości
divider02
„Z pewnością właściwy partner w dziedzinie automatyzacji“ - Wywiad z Renate Pilz

Nowy wizerunek rynkowy, wyzwania techniczne i efektywność energetyczna – Renate Pilz, udziałowiec zarządzający firmy Pilz mówi o stanie obecnym i perspektywach dla przedsiębiorstwa i branży.
Czytaj dalej >>
Renate Pilz
divider02
Bezpieczeństwo podczas wchodzenia do windy i wychodzenia z windy - Dopuszczenie przekaźnika bezpieczeństwa PNOZsigma do wykorzystania w windach

Przekaźnik bezpieczeństwa PNOZsigma uzyskał teraz dopuszczenie jako element bezpieczeństwa zgodnie z normą dla wind EN 81-1. Aplikacje dla wind muszą posiadać specyficzne dopuszczenia i spełniać normy bezpieczeństwa dla konstrukcji i montażu wind.

Czytaj dalej >>
image 01
divider02
section-head-keftProdukty
divider02
PSS 4000 FCU Moduł szybkiego przełączania
Prezentowany moduł PSSu KF FCU jest integralną częścią systemu PSS 4000 i może współpracować z dowolnymi modułami systemu PSS architektury A. Moduł jest predefiniowany dla wykorzystania w aplikacjach gdzie konieczne jest zwiększona prędkość przełączania I/O. Przy wykorzystaniu modułu PSS 4000 FCU możliwy jest czas przełączenia (od wykrycia sygnału I do wyłączenia O) mniejszy niż 1ms.
Czytaj dalej >>
image 03
divider 02
section-head-keftRozwiązania
divider02
Wzrost znaczenia procedury LOTO w Europie
W przeszłości prace służb utrzymania na maszynie wymagały całkowitego wyłączenia urządzenia. Wraz z rozwojem bezpieczeństwa w systemach automatyki część prac mogła zostać wykonana w sposób utrzymujący wysoki poziom produktywności aplikacji. Produkty takie jak wyłączniki bezpieczeństwa, bariery optyczne umożliwiają bezpieczny dostęp pracownika do strefy, w której pracuje np.: robot. Istnieją jednak zadania w których pracownik musi wejść w taką interakcję z maszyną w której specjalne systemy nie są w stanie zapewnić mu bezpieczeństwa. Wykorzystanie procedury LOTO umożliwia wykonanie takich pracy przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego bezpieczeństwa.
Czytaj dalej >>
image 03
divider02
Rozwiązania dla elektrowni wiatrowych
Skupiając się na branży energii wiatrowej firma Pilz jako ekspert automatyki przedstawiła na targach przemysłowych w Hanowerze Hannover Messe Industrie 2012 rozwiązania dla wszystkich funkcji bezpieczeństwa elektrowni wiatrowej. Sandor Kaufmann, menedżer branży energii wiatrowej w firmie Pilz GmbH & Co. KG, przedstawia ofertę rozwiązań dla elektrowni wiatrowych: http://youtu.be/rLnjtbICsT0
Czytaj dalej >>
image 03
divider02
section-head-keftTargi, Szkolenia, Seminaria
divider02
Sterowniki PSS 3000/3100
Celem szkolenia jest zapoznanie z systemami PSS – sposobem konfiguracji sprzętowej i programowaniem oraz diagnostyką. Przeznaczone jest ono dla projektantów systemów bezpieczeństwa oraz całego personelu technicznego odpowiedzialnego za utrzymanie ruchu.
Czytaj dalej >>
image 01
divider02