Retrofit pras - Ekonomiczność i bezpieczeństwo na stałe

Retrofit pras - Ekonomiczność i bezpieczeństwo na stałe

Na targach przemysłowych w Hanowerze Hannover Messe Industrie 2012 firma Pilz przedstawiła wyposażenie bezpieczeństwa technicznego, modernizację wyposażenia (retrofit) i bezpieczną eksploatację pras.

Bezpieczny elektroniczny mechanizm napędowy krzywki w systemie automatyzacyjnym PSS 4000 firmy Pilz umożliwia użytkownikowi wprowadzenie w programie takich parametrów jak kąt początkowy krzywki pracy nominalnej. Nie ma konieczności regulacji mechanicznej. Rozwiązanie składa się ze sterownika PSSuniversal PLC, czujnika obrotów PSENenco i specjalnych modułów programowych dla pras.

Do bezpiecznego monitoringu pras krawędziowych firma Pilz oferuje bazujący na kamerach system ochronno-pomiarowy PSENvip, który samodzielnie rozpoznaje ciała obce w strefie zagrożenia. W połączeniu z systemem automatyzacji PSS 4000 dzięki dynamicznemu mutingowi możliwe jest podwyższenie produktywności do 30 procent.
W przypadku pras żywotność układu mechanicznego przewyższa żywotność sterownika i napędu. Po modernizacji na elementy najnowszej techniki elektrycznej, sterującej i bezpieczeństwa firmy Pilz prasy ponownie spełniają wymagania pod względem produktywności i jakości na długi okres.

Zapraszamy do zapoznania się artykułem „Retrofit pras przy pomocy PSS4000“ - pobierz

Data: 
piątek, 13 Lipiec, 2012