System automatyzacji PSS 4000 z zezwoleniem na zastosowanie w przemyśle kolejowym

PSS 4000

System automatyzacji PSS 4000 składa się z różnych komponentów sprzętowych i programowych oraz z działającej w czasie rzeczywistym sieci Ethernet SafetyNET p i odpowiednich komponentów sieciowych. Wszystkie te elementy są idealnie do siebie dopasowane zapewniając rozwiązanie dla Państwa projektu automatyzacji.
Firma Pilz opracowała system sterowania ze świata automatyzacji, który można zastosować w branży kolejowej.
Do tej pory we wszystkich systemach bezpieczeństwa w branży kolejowej stosowano specjalne rozwiązania techniczne specyficzne dla danego producenta. Wraz z wprowadzeniem modułów PSS 4000 posiadających zezwolenie zgodnie z CENELEC producent w branży kolejowej otrzymuje do dyspozycji rzeczywistą alternatywę. 

Moduły z -R ("railway") w oznaczeniu typu wyróżniają się solidną konstrukcją i spełniają podwyższone wymagania branży kolejowej. Intuicyjne programowanie przy pomocy zestandaryzowanych edytorów EN/IEC 61131-3 jak również komunikacja poprzez Ethernet to dalsze zalety modułów.
Korzyści dla użytkownika

  • System sterowania ze świata automatyzacji - rozszerzony o specjalne wymagana w branży kolejowej
  • Zastosowanie w obszarze torowym i na pojazdach szynowych Specjalne moduły do zastosowania w branży kolejowej (bezpieczeństwo: CENELEC, TÜV) Spełnienie ważnych norm kolejowych: EN 50121-3, EN 50121-3-2, EN 50121-4, EN 50155, EN 50126, EN 50128, EN 50129
    Dla funkcji bezpieczeństwa zgodnie z SIL 2, SIL 3, SIL 4  (TÜV, CENELEC)
  • Do standardowych funkcji automatyzacyjnych - bez wzajemnego oddziaływania na funkcje bezpieczeństwa
  • Zredukowane nakłady użytkownika dzięki zezwoleniu, skrócony proces odbioru dzięki już odebranemu systemowi
  • Wysoki stopień niezależności i możliwości przenoszenia modułu do innych układów dzięki prostemu programowaniu zgodnie z EN/IEC 61131-3
  • Zintegrowane złącza komunikacyjne dla zestandaryzowanych ethernetowych protokołów przemysłowych
Data: 
poniedziałek, 28 Maj, 2012